Bir Direnişin Anatomisi - Kısa Film!

Herkese merhaba! Bugünlerde yurtdışında yaşamanın en zor yanı ülken zorlu bir süreçten geçerken, ülkenin  güzel insanları elele vermiş mücadele verirken, yaralanırken, kaybolurken, tutuklanırken,  direnirken, ölürken olan biteni yedi kat yabancı gibi sosyal medyadan, buz gibi beyaz ekranlardan takip etmek...Ben de Türkiye'deki gelişmeleri her gün yapışık yaşadığım telefonum ve bilgisayarımdan takip ediyorum. Fakat bu arada da Cenevre'de düzenlenen gezi parkına destek etkinliklerine katılıyorum. Geçen hafta direnişçilere desteğimizi bir nebze de olsun gösterebilmek için, burada hep beraber bir kısa film çektik. Şimdi sizi yönetmenimizin kalemiyle -klavyesiyle- ve kısa filmimizle başbaşa bırakıyorum.

Lütfen seyrettikten sonra yorumlarınızı esirgemeyin.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biber gazı soluyup, tomalarla ıslatılmadık. Kimse bize evinize gidin demedi. Şu an gözaltında olan ya da toprağa verdiğimiz bir arkadaşımız yok. Lütfen aynı şartlarda direnemediğimiz için bizi bağışlayın. 

Biz sadece çıktığınız yolun kenarında durup, alkış tutanlardan da olmak istemedik. 

Yanınızda olduğumuzu ve sonlara değil bir başlangıca kadar durmayacağımızı görün istedik.

Selamlar!


Not: Bu çalışma herhangi bir örgüte veya topluluğa bağlı olarak yapılmamıştır. Aynı düşüncelere sahip olan insanlar olarak, ortak bir görüş belirtmek istedik.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 yorum:

 1. Toplumu ortasından bıcak gibi kesmeye siyaset denmez. Benimkiler 1 milyon, seninkiler 100 binle yapılmaz bu iş. Duygunun, hissiyatın sayısı olmaz. Dayanışmanın, dinlemenin, bir olmaya çalışmanın da santimi, metresi, değeri ölçülmez. Geriye, karşı fikirde 1 kişi bile kalsa ona da halk denir, marjinal değil. Ve aslında marjinal olmak suç değildir. Farklı, uçta olmaktır, illegal olmak değil...

  Ellerinze, yüreklerinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar guzel ifade etmissiniz. Zaten tum bu direnis, gunlerdir yasananlar hic bir ise yaramasa bizlerin tekrar bir olmasina, "bazi"larinin bizi otekilestirmek icin yillardir nasil caba harcadigini anlamamiza neden oldu! Vakit ayirip okudugunuz/izlediginiz icin ben tesekkur ederim. Sevgiler.

   Sil
 2. caniimm cok guzel olmuus hepinizin eline, yuregine saglik direnmeye devam #direngezi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok sagol Asosum. Slogan atmayi bile bilmeyen bir nesil direnisi omuzlarina aldi goturuyor.

   Sil
 3. Maalesef almanyada kulanilamiyor yaziyor? Ne ile ilgiliydi :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gugu'cum arkadaslar da soyledi Almanya'da acilmiyormus nedense :( Gezi parki direnisine destek icin cekilen kisa bir film. Almanya problemini cozmeye calisicaz, basarabilirsek sana yazarim yine.

   Sil
 4. izledim dinledim şimdi.
  iyi bişi yapmışsınız.
  :)

  YanıtlaSil